genel-771192

ANA SAYFA   »  SSS

SSS

Porselen Kupa ve Seramik  Kupa Arasındaki Fark Nedir?

Porselen, seramik için kullanılandan daha kaliteli beyaz kilden yapılır. Porselen seramiğe göre çok daha yüksek sıcaklıkta sertleştirilir. Kil, tipik olarak beyaz ve çok pürüzsüz bir yüzeye sahip sert, güçlü ve yarı saydam bir çanak çömlek üretmek için 1260 dereceye kadar santrifüjde ateşlenir. Son katın verilmesi için bir sır uygulanır. Porselen kupalar yapışmaz, gözeneksiz ve bulaşık makinesinde yıkanabilir olup iş yerlerinde veya dışarıda kullanım için idealdirler. Bu kupaların ve fincanların  kalitesi yüksektir. Promosyonun yanı sıra alternatif olarak restoranlar, oteller, toplantı odalar, ve ofisler için idealdir. Porselen seramikten daha estetik bir görünüşe sahiptir. Porselenin yüzeyi seramikten daha yumuşak ve pürüzsüzdür. Porselen malzemesi seramikten daha hafiftir ve açık renklidir. Porselen seramiğe göre soğuğa ve solmaya daha dayanıklıdır.

Seramik, killi toprağın bir fırında ısı kullanılarak kalıcı olarak sertleştirilip,  sıvılara karşı geçirimsiz hale getirilmek için sır kaplamalı kilden yapılır. Promosyon seramik kupa serimiz dahilinde, uzman üreticilerden birkaç farklı kupa tipi sunuyoruz ve bunlar ofis ve iş yeri promosyonları için kullanılabilir. Seramik kupalar, temizlenmesi kolay ve dayanıklı oldukları için idealdir. Bardaklar kahve, çay ve çorbalar için kullanılabilir ve  bir toplantı düzenlerken kuruluşunuzu tanıtmanın ideal bir yoludur. Seramik mat ve donuktur, porselen ise açık, şeffaf ve yarı saydamdır. Seramik genelde porselenden daha gözenekli, deliklidir.

Ürünlerinizin Malzemesi Nedir?

Ürünlerimizin ham maddesi topraktır. Tamamen ekolojik maddeler eklenerek dayanıklılığı ve mikroplara karşı direnci yükseltilmektedir. Farklı hammaddeler ve pişirim ısısının yüksekliği sayesinde dayanıklılığı ve su emme düşüklüğü fazladır. Kolay temizlenir, tat ve koku sindirmez ve mikrop barındırmaz.

Ürünleriniz Gıda ile Temasa Uygun mudur ?

Evet. Ürünlerimizin tamamı ekolojik malzemelerden yapılmıştır ve tamamen sağlıklı ürünlerdir.

Ürünlerinizi Nasıl Yıkamalı ve Kullanmalıyız?      

Yüksek derecede fırınlanması sayesinde renklerinde herhangi bir solma mümkün değildir. Mikrodalgada kullanıma uygundur. Bulaşık makinesinde 50°C’de gönül rahatlığı ile yıkanabilir ve buz dolabında kullanıma uygundur. Ancak Derin dondurucuda kullanılmaması önerilir. Aşırı soğuk ürünlerin kırılmasına sebebiyet verebilir.Mikrodalga fırınlarda kullanıma uygundur. Ancak ısıtmalı fırın ve çıplak ateş ile temasından kaçınılması gerekmektedir. Bu ürünlerin kırılmasına sebep olur.

Kireçli su ürünlerin üzerinde kireç lekelerine sebebiyet verebilir.

Metal çatal bıçak gibi çizme riski olan araçlar ürünlerin üzerinde iz bırakabilir.

Elde yıkarken;

Çatal,, bıçak, tencere vb. gibi metal ürünlerle birlikte yıkanmamalıdır.

Tel ile ovularak temizlenmemelidir. Sert temizlik malzemeleri kullanılmamalıdır. Sabun bazlı temizlik malzemeleri kullanılmalıdır.

Ürünleri kurutma kabına yerleştirirken birbirlerine temasından kaçınılmalıdır. Bu dekorların zedelenmesine sebebiyet verebilir.

Bulaşık makinesinde yıkarken;

Ürünlerimiz bulaşık makinesinde50°’da güvenle yıkanabilir. Bu dekorlarının zarar görmesine neden olmaz.

Ürünlerin makineye yerleşimi su basıncından etkilenip hareket etmeyecek şekilde olmasına dikkat edilmelidir.


FİRMALARA ÖZEL

2022. Copyright © SEZAR PORSELEN.

Avinga | XML